Müzisyen Bilal Sonses: İstikrarlı bir başarı milyonlarca izlenmeden daha değerli

Müzisyen Bilal Sonses: İstikrarlı bir başarı milyonlarca izlenmeden daha değerli

Müzik dünyasının genç yıldızı Bilal Sonses, “Şimdiki Aklım” adlı yeni şarkısıyla sevenlerinin karşısına çıktı. YouTube kanalında 2 milyona yakın abonesi olan, şarkıları müzik platformlarında zirveye yerleşen Sonses, “Milyonlarca kere izlenmek, tüm dijital müzik platformlarında 1 numara olmak tabii ki büyük başarı ama ben müzik listelerinde yaklaşık 15 aydır ilk 10’da olmayı, ulusal radyolarda yaklaşık 25 şarkımın çalmasını daha çok önemsiyorum. Çünkü bu istikrarlı bir başarı anlamına geliyor ki bence bu çok daha kıymetli” diyor.  

 Yeni şarkınızda kimlerle çalıştınız?
- ‘Şimdiki aklımın  söz, müzik ve düzenlemesi bana ait. Yine tam beni yansıtan şarkılardan biri oldu. Sevenlerim diğer şarkılarıma gösterdiği ilgiyi buna da gösterdi. Aramızdaki o güçlü bağı daha çok pekiştirdiğimiz bir şarkı oldu.

 Şarkıyı yazarken nelerden ilham aldınız?
- Şarkıyı dünyadaki kötülüklere isyan eden bir ruh haliyle yazdım. Bu durumu notalara ve kelimelere dökmeye çalıştım.

“Şimdiki Aklım”ın klibi için doğduğunuz mahalle Mevlanakapı’da çocukluk arkadaşlarınızla birlikte kamera karşısına geçtiniz. Bu kimin fikriydi?
- Şarkıyı yönetmenimiz Murad Küçük’e dinlettiğimizde o da bunu yansıtan bir klip çekmek istedi. Benim de çok hoşuma gitti. Klibi, doğup büyüdüğüm yerlerde çektik. Oyuncuların hepsi yakın arkadaşlarım. Benim için çok anlamlı ve özel bir çalışma oldu.


 

Paylaş