Adına kurulan müze Müslüm Gürses hayranlarına teselli oluyor

Adına kurulan müze Müslüm Gürses hayranlarına teselli oluyor

 Yeni şarkınızda kimlerle çalıştınız?
- ‘Şimdiki Aklım’ın söz, müzik ve düzenlemesi bana ait. Yine tam beni yansıtan şarkılardan biri oldu. Sevenlerim diğer şarkılarıma gösterdiği ilgiyi buna da gösterdi. Aramızdaki o güçlü bağı daha çok pekiştirdiğimiz bir şarkı oldu.

◊ Şarkıyı yazarken nelerden ilham aldınız?
- Şarkıyı dünyadaki kötülüklere isyan eden bir ruh haliyle yazdım. Bu durumu notalara ve kelimelere dökmeye çalıştım.

◊ “Şimdiki Aklım”ın klibi için doğduğunuz mahalle Mevlanakapı’da çocukluk arkadaşlarınızla birlikte kamera karşısına geçtiniz. Bu kimin fikriydi?
- Şarkıyı yönetmenimiz Murad Küçük’e dinlettiğimizde o da bunu yansıtan bir klip çekmek istedi. Benim de çok hoşuma gitti. Klibi, doğup büyüdüğüm yerlerde çektik. Oyuncuların hepsi yakın arkadaşlarım. Benim için çok anlamlı ve özel bir çalışma oldu  Müzeye sanatçının ülke genelindeki hayranlarının yanı sıra Avrupa'da yaşayan gurbetçiler de ilgi gösteriyor.

"Müslüm Baba, bizim için her şey demektir"

Müzenin kurulmasına katkı sağlayanlardan Hüseyin Burkankolu, Müslüm Gürses'in yerinin doldurulamayacağını söyledi.

"Müslüm Baba bizim için her şey demektir" diyen Burkankolu, şöyle devam etti: "29 yıla yakındır Müslüm Baba'nın hayranıyım, ömrümüzü adeta ona adamış bulunmaktayız. Müzenin kurulmasına da katkı sağladım, plaklar ve eserler verdim. Bu müzeye Müslüm Baba hayranlarını bekleriz. İl dışından da rahmetlinin hayranları çok soruyor, ilgileniyor. Yılın her döneminde hakiki Müslüm Gürses sevdalıları buraya çok geliyor. Ben Müslüm Gürses'e 29 yılımı verdim, Biz buraya geldiğimizde sanki Müslüm Baba'nın evindeymişiz gibi hissediyoruz, kasetlerine, kıyafetlerine, resimlerine bakıyoruz kendimizi buluyoruz. Büyük bir duygusal rahatlama oluyor, kendimize geliyoruz."

"Benim küçük Müslüm'üm de oğlum"

Müzeye 7 yaşındaki oğluyla gelen Hüseyin Elveren ise her yıl vefat yıl dönümünde sanatçıyı anmak için İstanbul'a gittiğini, bu yıl Kovid-19 salgını nedeniyle gidemediği için de üzgün olduğunu dile getirdi.

Müzeyle teselli olduğunu anlatan Elveren, "Buraya gelip kasetlerini dinleyip elbiseleriyle teselli oluyoruz. Vefatından kısa süre sonra doğan oğluma Müslüm Baba'nın adını verdim. Benim küçük Müslüm'üm de oğlum. Saçları falan da onun gibi kıvırcık. Oğlumu da çevrem hep 'Müslüm Baba' diye çağırıyor. Bu da bana yetiyor." dedi 


 

Paylaş